Hipertansiyon Hacamat Faydaları

Hipertansiyon hacamat ile tedavi edilen hastalıklardan biridir. Peygamber efendimiz bu konuda çok sayıda telkinde bulunmuştur.

Hipertansiyon hacamat tedavisi konusunda başarılı sonuçlar alınan hastalıklardan biridir. Bu tedavinin uygulanmaması durumunda birçok hastalık yüksek tansiyon nedeniyle tetiklenmektedir. Çok şiddetli seviyede olmadığı takdirde başarılı bir şekilde tedavi edilen hipertansiyon hacamat uygulamasıyla kolay bir şekilde tedavi edilebilir. Genel olarak belirtileri şu şekildedir:

  • Kan basıncının arttığında baş ağrısı görülmesi
  • A2’de sertleşme

Alkol kullanımı, obezite, stres, aile öyküsü ve benzer durumlarda hipertansiyonun risk faktörleri artmaktadır. Bu yüzden kontrol edilmeyen ve tedavi edilmeyen hipertansiyon durumunda diğer hastalıkların da tetiklenmesi söz konusu olmaktadır. Bu yüzden yüksen tansiyon tedavisinde hacamat en iyi tedavi şeklidir. 

Hipertansiyon Nedir?

 

Hipertansiyon, kan basıncının sürekli olarak yükselmesi anlamına gelir. Beyne az oksijen gittiği için kalbin dokulara daha fazla kan pompalaması gerekir. Bu şekilde de kalp yorulur ve tansiyon yükselir. Damar sertliği, kalp büyümesi, damar tıkanıklığı gibi birçok hastalığa neden olabilen bu durum, hacamatla tedavi edilebilir. Çünkü hipertansiyon hacamat tedavisi, vücuttan kirli kanı atar ve yüksek tansiyon için iyi bir tedavi şeklidir. 

Cilt altındaki mikropların hacamat aracılığıyla dışarı atılması mümkün olur. Her insanın tansiyonu ortalama 12 8 oranındadır. Bu yüzden zaman zaman değişse de çok yükselmesi beklenmez. Boyun v ense ağrıları, çarpıntı, üşüme, yorgunluk, burun kanaması, ayak ve baldırlarda şişme gibi belirtiler görülebilir. 

Hacamatın Önemi Nedir?

 

Hacamat tedavisi, kan dolaşımıyla yakından ilgili olduğundan, çok iyi bir çözümdür. Tehlikeli bir hastalık olduğundan yükselen kan basıncının dengelenmesi gerekmektedir. Düşük tansiyonda olmasa da yüksek tansiyonda hacamat en iyi tedavi şeklidir. 

Aslında en eski çağlardan beri önemli olan hacamatın tedavi yöntemi olarak kullanılması bilinen br tekniktir. Bu yüzden başta kalp, beyin, böbrek ve gözler olmak üzere birçok organın iyileşmesinde hacamat tercih edilebilir. Kanın daha doğal bir şekilde akışkan olmasını sağlayan hacamat felçlerden ölümlere kadar birçok hastalığı önleme konusunda başarılıdır. Hipertansiyon hacamat tedavisi için en sık başvurulan hastalıklar arasındadır.